Terug Naar Werk-coördinatoren
Nieuws

Terug Naar Werk-coördinatoren

Wie lang ziek is - of geweest is - heeft het ontzettend moeilijk om weer aan een job te geraken. Terug Naar Werk-coördinatoren zullen voortaan langdurig zieken actief opzoeken, helpen, wegwijs maken én actief begeleiden naar werk, stelt minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke.

  • 17 dec. 2021
  • Gezondheid, Psychosociaal, Wetgeving

Wie lang ziek is - of geweest is - heeft het ontzettend moeilijk om weer aan een job te geraken. Nochtans willen ze vaak niet liever. Terug Naar Werk-coördinatoren zullen voortaan langdurig zieken actief opzoeken, helpen, wegwijs maken én actief begeleiden naar werk. Dat stelt minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke.

Werken is zo belangrijk om je goed te voelen, nuttig te voelen ook. Da's meer dan geld verdienen alleen. Maar wie lang ziek is - of geweest is - heeft het ontzettend moeilijk om weer aan een job te geraken. Nochtans willen ze vaak niet liever. Daardoor gaan mensen thuis zich vaak nog slechter, of nog zieker voelen.

Daar wil minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke verandering in brengen: door er actief voor te zorgen dat die mensen wél veel makkelijker en veel sneller weer de stap kunnen zetten naar werk. Hoe? Met Terug Naar Werk-coördinatoren. Zij gaan - wie langdurig ziek is - actief opzoeken, helpen, wegwijs maken én actief begeleiden naar werk. Als dat kan, bij de bestaande werkgever. Maar als dat niet kan, zullen ze even enthousiast te werk gaan om hen te begeleiden naar een andere werkgever.

Terug Naar Werk-coördinatoren vullen zo een leemte op en zullen de brug zijn tussen patiënt, ziekenfonds, de behandelende arts, maar ook de VDAB. Er op die manier voor zorgen dat wie wil werken, ook weer kan werken. Dat is niet alleen goed voor de gezondheid van wie lang ziek is - of is geweest - of voor hun mentaal welzijn, maar uiteindelijk ook de hele samenleving.

De wet hierover nl. de wet van 12 december 2021 tot invoering van het "Terug Naar Werk-traject" onder de coördinatie van de "Terug Naar Werk-coördinator" in de uitkeringsverzekering voor werknemers verscheen op 17 december 2021 in het Belgisch Staatsblad.

Meer informatie

Bron: FOD

Gerelateerde opleidingen

Veilig en gezond omgaan met chemische stoffen: een leidraad voor de preventieadviseur

Veilig en gezond omgaan met chemische stoffen: een leidraad voor de preventieadviseur

  • Gevaarlijke stoffen, Gezondheid, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • Officenter Mechelen
  • In Company
  • 2 dagen
  • 635
Train de Trainer - EHBO

Train de Trainer - EHBO

  • Gezondheid, Arbeidsveiligheid, Competentieontwikkeling
  • Officenter Hasselt
  • In Company
  • 3 dagen
  • 660
Basiscursus preventieadviseur niveau 3

Basiscursus preventieadviseur niveau 3

  • Bouw, Psychosociaal, Brand, Milieu, Ergonomie, Gevaarlijke stoffen, Arbeidshygiëne, Gezondheid, Veiligheidscultuur, Wetgeving, Mobiliteit, Arbeidsveiligheid, Kwaliteit, Competentieontwikkeling
  • Officenter Hasselt
  • In Company
  • 7 dagen
  • 1110
Webinar
Basiscursus preventieadviseur niveau 3

Basiscursus preventieadviseur niveau 3

  • Bouw, Psychosociaal, Brand, Milieu, Ergonomie, Gevaarlijke stoffen, Arbeidshygiëne, Gezondheid, Veiligheidscultuur, Wetgeving, Mobiliteit, Arbeidsveiligheid, Kwaliteit, Competentieontwikkeling
  • online
  • In Company
  • 7 dagen
  • 995

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

Aandachtsniveau luchtweginfecties verlaagd naar code geel

Op basis van de laatste gegevens verlaagde de Risk Management Group (RMG) het aandachtsniveau voor luchtweginfecties van code oranje naar code geel. De nadruk ligt op de basisaanbevelingen en goede verluchting en ventilatie.
  • Gezondheid
  • 27 feb. 2026
Nieuws

Ramadan op het werk: voorkomen, begeleiden en de cohesie versterken

Elk jaar heeft de ramadanmaand een impact op een deel van de werknemers in Belgische bedrijven. Deze periode waarin van zonsopgang tot zonsondergang gevast wordt, is in de eerste plaats een tijd van spiritualiteit, bezinning en persoonlijke reflectie.
  • Gezondheid
  • 13 feb. 2026

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks