In memoriam
Nieuws

In memoriam

Wij vernamen het overlijden van Gilbert Vandeputte. Hij was één van de stichtende leden van de VDVHB (vroegere benaming van Prebes) en oud-voorzitter van Prebes Antwerpen.

  • 17 mei 2022

Met Gilbert Vandeputte verliest onze vereniging een van de belangrijkste leden uit de geschiedenis van de VDVHB (vroegere benaming van Prebes).

Hij was zowaar de voedstervader van onze vereniging en stimuleerde deze om zich te profileren als de beroepsvereniging van de preventieadviseurs. Hij bezat de kunst om jonge preventieadviseurs te helpen en te stimuleren in hun taak voor een veilige werkwereld. Hierbij vergat hij zeker de sociale aspecten van de arbeid niet.

Als onze provinciale afdelingen werden opgericht was hij de eerste voorzitter van de provincie Antwerpen. De deuren van het bedrijf, dat hij samen met zijn broers uitbouwde, stonden steeds open voor Prebes. In zoverre dat alle vergaderingen van de Raad van Bestuur en onze redactieraad steevast in de lokalen van de firma Vandeputte werden gehouden, waarvoor nog steeds onze oprechte dank.

Hij organiseerde samen met ons tal van opleidingen, infodagen en bedrijfsbezoeken voor onze preventieadviseurs.

In de jaren 90 wanneer de vereniging evolueerde van VDVHB naar Prebes adviseerde hij ons om een eigen secretariaat uit te bouwen om aldus de groei van onze vereniging verder door te zetten.

Gilbert was een zachtaardig en innemend persoon en een echte pater familias die oog had voor alle lagen van onze samenleving. Hierbij bleef zijn inzet voor de gehandicaptenzorg niet onopgemerkt.

Prebes is mede dank zij u wat het nu is. Gilbert we missen u!

Prebes biedt aan de familie en nabestaanden haar oprechte deelneming aan.

Gerelateerde opleidingen

Veilig gedrag

Veilig gedrag

    Veiligheidsmanagement voor leidinggevenden

    Veiligheidsmanagement voor leidinggevenden

      Veiligheidscultuur verbeteren, gedrag blijft de uitdaging

      Veiligheidscultuur verbeteren, gedrag blijft de uitdaging

        Veiligheidsnieuws

        Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

        Gerelateerde artikels & podcasts

        Nieuws

        Bescherm jezelf tegen teken, op het werk én daarbuiten

        Werk je vaak buiten in het groen? Of geniet je graag van je pauze in de natuur? Dan is het belangrijk om te weten hoe je een tekenbeet voorkomt en wat je moet doen als je er toch eentje opmerkt. De Gemeenschappelijke Dienst voor Preventie en Bescherming op het werk (GDPB) van het Agentschap Overheidspersoneel en het Departement Zorg geven tips!
        • Gezondheid
        • 24 jul. 2026
        Nieuws

        Nieuwe REACH-regels voor formaldehyde vanaf 6 augustus 2026

        Formaldehyde staat al jaren onder aandacht vanwege de mogelijke gezondheidseffecten. Om de blootstelling aan deze stof verder te beperken, scherpt de Europese Unie vanaf 6 augustus 2026 de regels aan voor de emissie van formaldehyde uit producten voor binnengebruik.
        • Gevaarlijke stoffen
        • 24 jul. 2026

        Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

        Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

        Nieuwsbrief

        Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

        Tweewekelijks

        Vacatureflash

        Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

        Elke donderdag

        Opleidingen

        Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

        Wekelijks

        Starters

        Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

        Driemaandelijks