Ventilatieplan voor publiek toegankelijke ruimtes
Nieuws

Ventilatieplan voor publiek toegankelijke ruimtes

De federale regering heeft een akkoord over een "ventilatieplan" voor alle publiek toegankelijke ruimtes.

  • 22 mei 2023
  • Gezondheid, Wetgeving

De federale regering heeft een akkoord over een ventilatieplan voor alle publiek toegankelijke ruimtes.

Corona, luchtwegproblemen en griep

De regering wil op die manier een van de voornaamste lessen van de pandemie - het belang van gezonde binnenlucht - meenemen naar de toekomst. Niet alleen in de strijd tegen het coronavirus zelf, maar ook om andere luchtwegproblemen of de wintergriep te vermijden.

Gezonde binnenlucht is van groot belang voor de algemene gezondheid van de bevolking, zeker voor kwetsbare mensen zoals ouderen of baby’s.

Risicoanalyse & actieplan

Elke uitbater van een publiek toegankelijke plaats zal gevraagd worden om een risicoanalyse uit te voeren. In die analyse staan alle factoren die een invloed hebben op de kwaliteit van de binnenlucht, zoals de aanwezigheid van ventilatie of luchtzuivering.

Als op basis van de risicoanalyse blijkt dat de luchtkwaliteit niet gegarandeerd is, dan wordt aan de uitbater gevraagd om een actieplan op te stellen om dit te verbeteren. Dat kan gaan van eenvoudige ingrepen zoals het openen van ramen en deuren en het beperken van het aantal aanwezigen, tot luchtzuivering.

12 maanden tijd

Het nieuwe ventilatieplan zou normaal nog dit voorjaar in werking treden. Vanaf dan krijgen alle uitbaters in de sectoren van de horeca, de cultuur, de sport en het nachtleven 12 maanden om hier werk van te maken.

Meer informatie

💡 Volg de wetgeving welzijn op het werk via het Prebes Kenniscentrum

Bron: De Morgen

Gerelateerde opleidingen

Train de Trainer - EHBO

Train de Trainer - EHBO

  • Gezondheid, Competentieontwikkeling
  • Officenter Mechelen
  • In Company
  • 3 dagen
  • 660
Basiscursus preventieadviseur niveau 3

Basiscursus preventieadviseur niveau 3

  • Psychosociaal, Ergonomie, Arbeidshygiëne, Gezondheid, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • Officenter Hasselt
  • In Company
  • 7 dagen
  • 1075
Webinar
Basiscursus preventieadviseur niveau 3

Basiscursus preventieadviseur niveau 3

  • Psychosociaal, Ergonomie, Arbeidshygiëne, Gezondheid, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • Online
  • In Company
  • 7 dagen
  • 965
Basiscursus preventieadviseur niveau 3

Basiscursus preventieadviseur niveau 3

  • Psychosociaal, Ergonomie, Arbeidshygiëne, Gezondheid, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • Odisee Hogeschool
  • In Company
  • 7 dagen
  • 1075

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

De HGR adviseert vaccinatie tegen seizoensgebonden griep

De Hoge Gezondheidsraad adviseert vaccinatie tegen seizoensgebonden griep voor het winterseizoen 2025-2026. Ook het wetenschappelijke adviesrapport van de Hoge Gezondheidsraad over de COVID-19-vaccinatiestrategie voor 2025-2026 werd gepubliceerd
  • Gezondheid
  • 14 jul. 2025
Nieuws

Co-Prev benadrukt in visienota dat een hervorming van het gezondheidstoezicht noodzakelijk is

In de "Visienota maatregelen Terug-Naar-Werk voor de preventiediensten" werd benadrukt dat een grondige hervorming van het gezondheidstoezicht noodzakelijk is en prioriteit moet krijgen.
  • Gezondheid
  • 10 jul. 2025

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks