Internationale standaard voor veiligheidssignalen ISO 7010 aangepast
Nieuws

Internationale standaard voor veiligheidssignalen ISO 7010 aangepast

Veiligheidspictogrammen zijn essentieel voor preventie van ongevallen en letsels. Symbolen die internationaal goedgekeurd zijn zorgen voor duidelijkheid en consistentie. De ISO standaard voor veiligheidssignalen (ISO 7010) werd recent aangepast.

  • 30 aug. 2019

Veiligheidspictogrammen zijn essentieel voor preventie van ongevallen en letsels. Symbolen die internationaal goedgekeurd zijn en wereldwijd gebruikt worden, zorgen voor duidelijkheid en consistentie, los van taal, cultuur of context. De ISO standaard voor veiligheidssignalen (ISO 7010) werd recent aangepast.

Waarom een ISO 7010 norm?

De ISO 7010 norm heeft 5 categorieën van veiligheids- en gezondheidssignalering:

  • E voor reddings- en evacuatietekens
  • F voor brandbeveiligingstekens
  • M voor gebodstekens
  • P voor verbodstekens
  • W voor waarschuwingstekens

Alle pictogrammen zijn volgens dezelfde standaard gemaakt, waardoor ze internationaal herkenbaar zijn. ISO 3864-1 beschrijft de voorwaarden waaraan een ISO 7010 pictogram moet voldoen, aangezien ISO 3864-1 zich beperkt tot de te gebruiken kleuren en pictogrammen.

Internationaal gestandardiseerde pictogrammen zorgen ervoor dat iedereen dezelfde taal spreekt op gebied van veiligheid.

Aan de slag!

Het gebruik van de ISO 7010 norm is in België vrijwillig en dus niet verplicht. Het kan wel aangewezen zijn om direct of op termijn over te schakelen naar de pictogrammen volgens de ISO 7010 norm.

De ISO 7010:2011 norm wijkt voor enkele borden lichtjes af van de bijlagen van richtlijn 92/58/EEG en de laatste aanpassing. Ook zijn er heel wat nieuwe symbolen. Concreet kunnen de verschillen tussen de ISO 7010 norm en de bijlage van de richtlijn toegepast worden, rekening houdende met een aantal principes. Lees hier hoe je de norm kan toepassen op de werkvloer.

Meer informatie

[Bron: ISO]

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

Tweede editie van de ‘Dag van de Fietshelm’

Op 9 april 2025 organiseerde de Hersenletsel Liga in samenwerking met verschillende partners de tweede editie van de ‘Dag van de Fietshelm’. In aanwezigheid van ambassadeur Geert Meyfroidt werd de aftrap gegeven van een nieuwe campagne waarbij mensen aangemoedigd worden om altijd een fietshelm te dragen.
  • 24 apr. 2025
Nieuws

Inspectie-instrument 'Beperken van schade door explosies'

Het inspectie-instrument 'Beperken van schade door explosies' werd ontwikkeld door de Belgische Seveso-inspectiediensten om na te gaan of de exploitant de nodige maatregelen heeft genomen om de schadelijke gevolgen van een explosie te beperken.
  • 24 apr. 2025

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks