MILESTONE onderzoekt mobiele en technologische oplossingen voor beroepschauffeurs
Nieuws

MILESTONE onderzoekt mobiele en technologische oplossingen voor beroepschauffeurs

VIL wil met cSBO project MILESTONE moeilijke werkomstandigheden, stress en negatieve gezondheidseffecten voor professionele chauffeurs verminderen en bedrijfsplanning verbeteren. Hiervoor is het nog op zoek naar chauffeurs die willen deelnemen aan het onderzoek. Doe jij mee?  

  • 24 jul. 2023
  • Gezondheid

VIL wil met het cSBO project MILESTONE moeilijke werkomstandigheden, stress en negatieve gezondheidseffecten voor professionele chauffeurs verminderen en bedrijfsplanning verbeteren. Daarvoor is MILESTONE op zoek naar bedrijven en beroepschauffeurs die interesse hebben om deel te nemen aan dit onderzoek. Doe jij mee?

MILESTONE project

VIL werd door de Vlaamse Overheid formeel aangeduid als hét aanspreekpunt voor de logistieke sector. De organisatie wil de competitiviteit van de bedrijven in de logistieke sector verhogen door duurzame en innovatieve concepten en technologieën te implementeren.

Het cSBO project MILESTONE, dat VIL in samenwerking met partners Universiteit Hasselt, KU Leuven en de Universiteit Antwerpen uitwerkt, wil verschillende technologische interventies ontwikkelen en testen om de moeilijke werkomstandigheden, stress en negatieve gezondheidseffecten voor professionele chauffeurs te verminderen en bedrijfsplanning te verbeteren.

MILESTONE heeft 4 concrete doelstellingen:

  • Inzicht in de impact van persoonlijke toestand en contextuele stressoren op rijgedrag en verkeersveiligheid
  • Ontwikkeling van systeem-interventie om bestuurders binnen “stresstolerantiezone” te houden
  • Ontwikkeling van job-faciliterende oplossingen
  • Implementatie van de MILESTONE-interventie en job-faciliterende oplossingen

Doe jij mee?

MILESTONE zal 160 professionele chauffeurs (chauffeurs die korte of lange trajecten afleggen en ook pakjesbezorgers) opvolgen op verschillende momenten in een periode van 3 jaar. Zin om deel te nemen aan dit onderzoek?

Schrijf in via www.uhasselt.be/milestone

  • Het onderzoek bestaat uit verschillende onderzoeksactiviteiten. Je kiest aan welke activiteiten je deelneemt.
  • Deelname wordt vergoed. De vergoeding verschilt van activiteit tot activiteit.
  • Je krijgt inzicht in allerhande gegevens over jouw gezondheid (o.a. slaap en stressniveaus) en rijgedrag.

Meer informatie & bronnen

Gerelateerde opleidingen

Veilig en gezond omgaan met chemische stoffen: een leidraad voor de preventieadviseur

Veilig en gezond omgaan met chemische stoffen: een leidraad voor de preventieadviseur

  • Gezondheid, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • 't Werkpand Roeselare
  • In Company
  • 2 dagen
  • 505
Van preventieadviseur naar SHEQ manager

Van preventieadviseur naar SHEQ manager

  • Gezondheid, Veiligheidscultuur, Competentieontwikkeling
  • Officenter Mechelen
  • In Company
  • 3 dagen
  • 980
Veerkracht en zelfzorg in drukke (VUCA) tijden

Veerkracht en zelfzorg in drukke (VUCA) tijden

  • Psychosociaal, Gezondheid, Vertrouwenspersoon
  • Officenter Aalst
  • In Company
  • Eén dag
  • 365
Basiscursus preventieadviseur niveau 3

Basiscursus preventieadviseur niveau 3

  • Psychosociaal, Ergonomie, Arbeidshygiëne, Gezondheid, Wetgeving, Arbeidsveiligheid
  • Officenter Hasselt
  • In Company
  • Eén dag
  • 1075

Veiligheidsnieuws

Veiligheidsnieuws is hét vakblad voor preventieadviseurs. Het bevat artikels, praktijkcases, nieuwe trends, onderzoeken … Het verschijnt 4 maal per jaar (72 pagina's) in maart, juni, september en december met een oplage van meer dan 8.000 exemplaren (6.500 print en 1.500 digitaal).

Gerelateerde artikels & podcasts

Nieuws

Doe jij mee met Tournée Minerale?

Ga jij de uitdaging aan en drink je in februari een maand lang geen alcohol? Zo ervaar je wat een maand zonder met je doet. Het is niet zozeer een kwestie van jezelf iets te ontzeggen: je wint er vooral bij.
  • Gezondheid
  • 04 feb. 2025
Nieuws

Wie is verantwoordelijk bij een ongeval tijdens of op de terugweg van een bedrijfsfeest?

De spookrijder die op 24 januari 2025 op de A12 een dodelijk ongeval veroorzaakte, kwam terug van een bedrijfsfeest. Of hij dronken was, moet het onderzoek uitwijzen. Maar het ongeval wakkert de discussie aan over de rol van de werkgever. Wie is er aansprakelijk?
  • Wetgeving, Gezondheid
  • 28 jan. 2025

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Schrijf je hieronder in op één of meerdere van onze nieuwsbrieven of verken eerste even onze voorbeelden.

Nieuwsbrief

Het laatste nieuws in de preventiewereld, inclusief tips & tricks, ...

Tweewekelijks

Vacatureflash

Overzicht van de nieuwe vacatures in de preventiewereld

Elke donderdag

Opleidingen

Prenne, opleidingen, provinciale activiteiten, ...

Wekelijks

Starters

Infomail waar we starters wegwijs maken in de preventiewereld

Driemaandelijks